STRAVOVACÍ ZVYKLOSTI:

RANNÍ SVAČINKA                    OBĚD ODPOL.                                          SVAČINKA

8 Kč (3-6 let)             18 Kč (3-6 let)                    6 Kč (3-6 let)

9 Kč (7-10let)           20 Kč (7-10let)                     6 Kč (7-10 let)

CELKEM:

CELODENNÍ STRAVOVÁNÍ:        32 Kč (3-6let)                          35 Kč (7-10let)

POLODENNÍ STRAVOVÁNÍ:       26 Kč (3-6let)                           29 Kč (7-10let)

Školní stravování zabezpečuje školní jídelna v ZŠ Mysločovice. Jídelníček je sestavován tak, aby nutriční skladba denního jídla byla vyvážená. V poplatku je zahrnuta dopolední  a odpolední svačina a oběd.

Pokud dítě odchází domů po obědě, dostane odpolední svačinku s sebou.

Dietní stravu z provozních důvodů nemůžeme zajistit. Pokud ale dítě ze zdravotních důvodů dietní stravu potřebuje a rodič doloží lékařské potvrzení, bude dítěti na základě písemné dohody podáváno jídlo přinesené z domu. Umožníme mu tak navštěvovat běžnou MŠ, aby nepocítilo svůj zdravotní handicap.

Jídelníček je sestavován podle zásad správné výživy a je každé pondělí vyvěšen v šatně MŠ.

Děti do jídla nenutíme. Snažíme se však o to, aby dítě pro ně neznámé jídlo alespoň ochutnalo a seznamovalo se i těmi pokrmy, které doma nevaříte.

Všechny děti vedeme ke správnému způsobu stolování, u předškoláků trváme na používání příboru.

Platba stravného

Stravné je spolu s úplatou za vzdělávání  strháváno inkasním způsobem vždy 15. den v měsíci za měsíc předešlý.

Pokud dítě odchází domů po obědě, dostane odpolední svačinku s sebou.

Dietní stravu z provozních důvodů nemůžeme zajistit. Pokud ale dítě ze zdravotních důvodů dietní stravu potřebuje, můžete po domluvě stravu dodávat a my ji vašemu dítěti podáme. Umožníme mu tak navštěvovat běžnou MŠ, aby nepocítilo svůj zdravotní handicap.

Jídelníček na týden si můžete přečíst v jídelně. Je sestavován na základě zásad správné výživy. Samozřejmostí je sledování tzv." spotřebního koše", který je důležitý jako ukazatel vhodného složení stravy pro děti předškolního věku.

Děti do jídla v žádném případě nenutíme. Snažíme se však o to, aby dítě pro ně neznámé jídlo alespoň ochutnalo a seznamovalo se i těmi pokrmy, které doma nevaříte.

Všechny děti vedeme ke správnému způsobu stolování, předškoláky učíme používat příbor.

Dbáme na dodržování pitného režimu. Děti mají po celý den k dispozici čaj nebo ovocnou šťávu a čistou vodu. Kdykoliv v průběhu dne si mohou podle svých potřeb nalít nápoj z připraveného termoboxu.

Platba stravného a školného

Platbu vybírá vedoucí stravování (paní Hajzlerová) nejpozději do 15. dne v měsíci.

Více zde: http://skolka-sedliste.webnode.cz/stravovani2/

Platba stravného a školného